Vyšniauskų gėlininkystės ūkis
Sempervivum - Šilropės


Žymėjimų kataloge paaiškinimai

Nauja  -  pas mus augalai parduodami pirmą kartą.

Nuo vasaros vidurio  - šiuos augalus dauginame anksti pavasarį ir kereliai užauga iki tinkamo parduoti dydžio apie birželio - liepos mėnesį. Jais pradedame prekiauti kai kataloge nuimame šį užrašą.

A - aukštis. Augalų aukštis nurodomas apytikris. Kataloge rašome maksimalų aukštį, kurį pasiekia augalai mūsų augyne. Jis gali svyruoti priklausomai nuo dirvožemio ir tręšimo. 

_________________________________________________________________________________

Anksčiau vadintą perkūnropėmis (Sempervivum) gentį dabar sistematikai skaido į dvi gentis: Sempervivum, kurią rekomenuoja lietuviškai vadinti šilropėmis ir Jovibarba, kuriai paliekamas perkūnropių pavadinimas. Lietuvoje savaime auga po vieną abiejų genčių rūšį. Tai šilinė perkūnropė (Jovibarba sobolifera) ir stoginė šilropė (Sempervivum tectorum). Dauguma gėlynuose auginamų rūšių ir veislių priklauso šilropėms. Iš perkūnropių be šilinės dar kartais auginama uolinė perkūnropė (Jovibarba heuffelii) ir jos veislės.

Visos šilropės ir perkūnropės labai sausroms atsparūs, skroteles sudarantys sukulentiniai augalai. Jos geriausiai auga saulėje arba labai nedideliame pavėsyje. Auginamų gilesniame pavėsyje išstypsta lapai ir nublanksta skrotelių spalvos. Nors šilropės ir perkūnropės dirvai labai nereiklios, tačiau nemėgsta labai sunkių molio dirvožemių ir šlapių vietų. Jos gali augti ir labai prastose dirvose, tačiau auginamos derlingesnėse būna ryškesnių spalvų. Auginant šilropes reikia nepamiršti, kad dauguma veislių spalvingiausios, atitinkančios veislės aprašymą, būna gegužės – birželio mėn., vėliau spalvos būna blankesnės. Tik kai kurios veislės dekoratyvesnės būna antroje vasaros pusėje. Perkūnropės skrotelių spalvas gana stabiliai išlaiko visą sezoną. Šilropės yra monokarpiniai augalai ir po žydėjimo centrinė skrotelė numiršta, tačiau lieka dukterinės skrotelės. Uolinės perkūnropės  žiedynus leidžia ne iš skrotelės centro, todėl ir po žydėjimo jos lieka toliau augti. Uolinių perkūnropių išvesta daug spalvingų veislių, tačiau dėl lėto dauginimosi jos plinta lėtai.

Šilropės ir perkūnropės dauginamos dukterinėmis skrotelėmis bet kuriuo sezono metu, nors tai geriausia atlikti vasaros pirmoje pusėje. Visos jos labai atsparios sausroms.

Šilropės ir perkūnropės labai mėgstami augalai. Jos auginamos alpinariumuose, atraminėse sienelėse. Taip pat  tinka stogams apželdinti, įvairioms kompozicijoms puodynėse suformuoti, iš jų galima kurti  „gyvuosius paveikslus“.

Augyne turime parduoti labai daug šilropių ir perkūnropių rūšių ir veislių. Iš jų tik kai kurias įdomesnes dedame į katalogą.

---------------------------------------------------------------------------------------

0782

‘Black Mini‘

 

 

 

0753

‘Caffe‘                                           

0784

‘Done Rose‘  

0785

‘Gloriosum‘

0786

‘Oddity‘ – Lapai susisukę į vamzdelį.

0787

‘Pseudo-ornatum‘

                             

0787

‘Super-2‘ – didžiulės raudonos skrotelės.

0788

‘Video‘

Nuo vasaros vidurio.

0789

Sempervivum arachnoideum    

                   

0790

Sempervivum arachnoideum ‘Rubrum‘

 

Nauja 0791

Sempervivum calcareum ‘Extra‘ – lapai melsvi su rudais galais. Skrotelės didelės, labai gražios. Įdomūs žiedynai.

0792

Sempervivum calcareum ‘Sir William Lawrence‘

0793

Sempervivum tectorum ‘Violaceum‘

0794

Sempervivum b.p. – skrotelės gelsvos.

 

0794

Jovibarba heuffelli

< Sedum - Šilokai - P - TĮ viršųKiti sukulentai >